Chcesz skutecznie wznieść biznes na wyższy poziom? Wideo marketing i transkrypcja nagrań – te dwa elementy mogą zdecydować o sukcesie Twojej sprzedaży. A wszystko za sprawą coraz większej popularności filmów. Posty i reklamy, które zawierają filmiki z napisami, są bardziej angażujące dla odbiorców. Co więcej, filmy z transkrypcją pomogą Ci w uzyskaniu lepszej pozycji Twojej strony w wyszukiwarce. A to świetnie przekłada się na sprzedaż. W tym artykule dowiesz się, jak przy pomocy Wideo marketingu i transkrypcji nagrań, sprzedawać więcej! 

Spis treści

  1. Podbij YouTube dzięki transkrypcji nagrań
  2. Jak dobrze wypozycjonować wideo na YouTube i Google – krok po kroku
  3. Praktyczne wskazówki, jak wypromować nagranie
  4. Pozycja rankingowa strony – kryteria
  5. Transkrypcja nagrań – podsumowanie

Podbij YouTube dzięki transkrypcji nagrań

Google jest najbardziej popularną wyszukiwarką, a drugą jest… YouTube. A teraz garść statystyk, które przekonają Cię, że warto umieszczać na nim filmiki:

  • w sumie każdego dnia ludzie spędzają tam ponad miliard godzin
  • liczba użytkowników przekracza już 1,3 miliarda
  • ilość czasu, jaki ludzie spędzają na oglądaniu filmów na YouTube, wzrosła o 60% z roku na roku.

Ale same filmiki to za mało. Wykorzystaj transkrypcję nagrań, aby zmaksymalizować efekt! Zrobisz to tanio, używając transkrypcji nagrań!

Tranakrypcja-nagran-a-statystyki-YouTube.

Jak dobrze wypozycjonować wideo na YouTube i Google – krok po kroku

Transkrypcja nagrań jest jednym z elementów wideo SEO, ale bardzo istotnym. Ale żeby nie być gołosłownym oto praktyczne wskazówki, jak zwiększyć wyświetlenia filmików w YouTube.

Aby dodać napisy do YT, prześlij obsługiwany plik z napisami. Przejdź do menadżera wideo, a następnie kliknij „Wideo” w „Menadżer wideo”. Wyszukaj film, do którego chcesz dodać napisy, a następnie kliknij strzałkę rozwijaną obok przycisku edycji. Na końcu wybierz sposób dodania napisów. 

Transkrypcja nagrań wpływa również korzystnie na pozycjonowanie w wyszukiwarce. Jednym z czynników wpływających na pozycję rankingu jest ilość treści. Jeśli na Twojej stronie są filmy lub audio, koniecznie zrób do nich transkrypcję. Dzięki temu podwoisz ilość treści na Twojej stronie. A to wpłynie na pozytywną pozycję strony w wyszukiwarce.

A oto jeden trik, który pomoże Ci w pozycjowaniu Twojej strony dzięki transkrypcji nagrań:

1. Linkuj swoje filmy

Chcesz wypromować swoją witrynę, to koniecznie linkuj między stronami. Posiadasz na stronie powiązane ze sobą artykuły, posty lub opisy produktów? Jeśli tak, to podlinkuj je ze sobą. Transkrypcja nagrań jest świetna, ponieważ dostarcza teksty, do których możesz dodać hiperłącza do podstron Twojej witryny. To samo tyczy się backlinkingu. Tutaj także potrzebujesz tekstu. Bez niego nie wstawisz linków zwrotnych. 

Praktyczne wskazówki, jak wypromować nagranie na YouTube

Zanim przejdę do praktycznej części, opowiem Ci o bardzo ważnym fakcie. Według serwisu Affde format wideo niesamowicie przyczynia się do wzrostu konwersji na stronie docelowej. Nawet do 86%. Więcej ciekawych statystyk na temat wideo marketingu znajdziesz tutaj.

1. Użyj słowa kluczowego w nazwie filmu

Najpierw znajdź odpowiednie słowo kluczowe i skup się na nim, tworząc film. Następnie umieść słowo kluczowe w nazwie pliku, zanim umieścisz go na YouTube. Dzięki temu będzie on w stanie odczytać plik wideo wraz z kodem dołączonym do niego. 

Przyjmijmy, że chcesz pozycjonować się na słowo „transkrypcja nagrań”. Nie pozostaje Ci nic innego, jak umieścić frazę „transkrypcja nagrań” w nazwie filmu. Dzięki temu polepszysz swoją pozycję w YouTube. 

2. Wstaw słowo kluczowe w tytule

Zgodzisz się, chyba że to tytuł najbardziej przyciąga uwagę innych użytkowników. Decyduje on, czy użytkownik wybierze film. Wymyśl tytuł, który jest przyciągający, krótki i jasny. 60 znaków to maksymalna liczba, gdyż za długi tytuł może zostać wycięty.

3. Użyj odpowiedniej miniatury

Jeśli chodzi o miniaturę, to najlepiej gdy zrobisz zdjęcie podczas  przygotowania filmu. Bardzo ważne: wybierz odpowiednią rozdzielczość i tylko ciekawe ujęcia. Przyłóż się do tego. Odpowiednia miniatura przyciągnie uwagę użytkowników YouTube’a i zdecyduje o popularności filmu.

4. Bez odpowiedniego opisu ani rusz

Jest to jeden z najważniejszych czynników rankingowych. Najlepiej by współgrał do stylu miniatury i tytułu. Ważne, żeby był oryginalny i chwytliwy. Pamiętaj o słowach kluczowych i najważniejszych informacjach o wideo. Nie zapomnij o linkach do strony firmowej, najciekawszych momentach filmu oraz materiałów dodatkowych.

5. Przypisz nagranie do odpowiedniej kategorii

Gdy prześlesz film, wybierz stosowną kategorią  w „Ustawieniach zaawansowanych”. Dzięki temu zgrupujesz wideo z podobną treścią w YouTube. Wtedy Twój film pojawi się na różnych listach odtwarzania i uzyska większą liczbę widzów. Nie jest to takie proste, więc warto odpowiedzieć na pytania z Akademii Twórców YouTube’a:

  • Kim są najpopularniejsi twórcy w kategorii? Dlaczego są popularni i co robią dobrze?
  • Czy są podobieństwa między odbiorcami podobnych kanałów w danej kategorii?
  • Czy nagrania w analogicznej kategorii mają takie cechy jak podobną jakość, długość lub format?

6. Zastosuj popularne tagi

Tagi pomagają użytkownikom zapoznać się treścią filmu. Dodając je, informujesz również o niej YouTube’a. Dzięki nim dowiaduje się on o treści i kontekście filmu. Może wtedy powiązać Twój film z podobnymi filmami, co przyczynia się do zwiększenia zasięgu treści. Używaj odpowiednich tagów. Ich złe użycie skutkuje karą ze strony YouTube. Dobieraj je na podstawie najlepszych słów kluczowych. 

7. Karty i ekrany końcowe – sposób na większą oglądalność

Zasada jest prosta: możesz dodać 5 kart do jednego filmu, a jest sześć typów: 

  • karty kanałów – kierują użytkowników do twojego lub innego kanału
  • karty wyborcze – zawierają pytania dla widzów 
  • karta wideo lub list odtwarzania – kierują one do innych treści YouTube
  • karty łączone – prowadzą do zewnętrznej strony, może to być zatwierdzona platforma crowdfundingowa lub platformy sprzedaży towarów
  • karta finansowania fanów – uzyskasz dzięki nim wsparcie od fanów 
  • karta darowizn – zachęca w zbieraniu funduszy w imieniu nielicznych organizacji non-profit

Podobną funkcją spełniają ekrany końcowe. Jednak w odróżnieniu od kart wyświetlają, gdy film się skończy. Dodatkowo mają dokładniejszy wizualnie charakter. Pamiętaj, że YouTube testuje ekrany końcowe, aby zoptymalizować odczucia widza. Dlatego może zdarzyć się sytuacja, że ekran, który wybrałeś, nie zostanie wyświetlony.

8. Dodaj kluczowe momenty – rozdziały w filmie

Jest niesamowity sposób na to, aby wypozycjonwać swoje wideo w YouTube jak i Google. Szczególnie powinni zastosować to osoby, które tworzą poradniki lub materiały wielowątkowe. Dodaj kluczowe momenty w filmie, a wyszukiwarka wyeksponuje fragment Twojego filmu w wynikach organicznych.

Aby to zrobić, opisz jak najdokładniej cały materiał wideo. Użyj do tego nowych atrybutów typu Clip. Podzielisz dzięki nim film na konkretne segmenty z tytułami. Dzięki temu zwiększysz zasięg na frazy poboczne. A teraz pokażę Ci, jak dodać kluczowe segmenty do filmu:

Własne rozdziały do filmu:

1. W menu po lewej stronie wybierz Treści.

2. Kliknij film, który chcesz edytować.

3. W opisie dodajesz tytuły oraz listę sygnatur czasowych.

Przykład  dla automatycznych napisów:

0:00 Utwórz darmowe konto
0:31 Wygeneruj napisy
1:08 Dokonaj korekty napisów

Ważne:

  • aby pierwsza sygnatura czasowa zaczynała się od 0.00
  • podaj przynajmniej 3 sygnatury czasowe kolejności rosnącej
  • minimalna długość rozdziału to 10 sekund.

Automatyczne rozdziały do filmu

Możesz też dodać rozdziały automatycznie. Niestety nie zawsze to działa.

1. W menu po lewej stronie wybierz Treści.

2. Kliknij film, który chcesz edytować.

3. Następnie wybierz Pokaż więcej, a w sekcji Automatyczne rozdziały wybierz Zezwól na automatyczne rozdziały (w zależności czy film się kwalifikuje i można je tam umieścić).

 

Transkrypcja nagrań a pozycjonowanie YouTube

Pozycja rankingowa strony – kryteria

    1. Staż kanału na YouTube
    2. Liczba osób obserwujących kanał 
    3. Posiadanie profili w innych mediach społecznościowych
    4. Czas, jaki jest wyświetlany przez konkretnego użytkownika
    5. Liczba osób, które obejrzały film

Szerzej o kryteriach rankingowych przeczytasz tutaj.

Transkrypcja nagrań – podsumowanie

Transkrypcja nagrań jest naprawdę potężnym narzędziem. A szybkie i tanie napisy uzyskasz, korzystając z aplikacji Subtiled.com. Sam proces pozycjownowania filmu na YouTube i Google nie jest rzeczą trudną, a przynosi spore korzyści. Dla przypomnienia mała lista, co warto zrobić:

  1. Użyj słowa kluczowego w nazwie firmy.
  2. Wstaw słowo kluczowe w tytule.
  3. Użyj odpowiedniej miniatury.
  4. Dodaj oryginalny opis ze słowami kluczowymi.
  5. Przypisz nagranie do odpowiedniej kategorii.
  6. Zastosuj popularne tagi.
  7. Dodaj karty i ekrany krańcowe.
  8. Dodaj kluczowe elementy w wideo.

Poza tym nie powinieneś zapomnieć o czynnikach, które decydują o pozycji Twojej strony. Powodzenia!