Właściwa pisownia to coś więcej niż dobre maniery; to także oznaka inteligencji i dobrego wykształcenia.

W dzisiejszych czasach nie trzeba tak naprawdę znać zasad poprawnej pisowni, żeby zrobić dobre wrażenie. Jeśli jesteś sprytny, po prostu użyjesz jednego z wielu darmowych narzędzi do sprawdzania pisowni, z których niektóre mogą również poprawiać błędy gramatyczne. I zwracając choćby odrobinę uwagi na poprawki naniesione przez te narzędzia, można również poprawić swoją umiejętność poprawnego pisania w danym języku w trakcie pracy.

Zobacz: Zaawansowane narzędzie do sprawdzania pisowni

Jak włączyć sprawdzanie pisowni dla danego języka w Chrome

  1. Uruchom przeglądarkę Chrome, Przeklej ten link do paska adresu: chrome://settings/languages ​​lub przejdź do menu i wybierz z niego opcję Ustawienia a następnie opcję Języki.
  2. Kliknij opcję Język, aby ją rozwinąć, a następnie kliknij opcję Dodaj języki.
  3. Na wyświetlonej liście wybierz języki, które chcesz dodać w przeglądarce Chrome. Możesz użyć pola wyszukiwania, aby znaleźć swoje języki. Kliknij przycisk Dodaj, aby dodać te języki.
  4. Teraz przejdź do pola, gdzie chcesz włączyć autokorektę i kliknij prawy klawisz. Następnie wybierz Sprawdzanie pisowni i wybierz język, w którym ma być włączona autokorekta.
  5. I to wszystko. Teraz twoja przeglądarka Chrome przeprowadzi sprawdzanie ortografii podczas pisania w dowolnym z wybranych języków.

Rzeczywiście, przeglądarka Chrome pomaga wychwycić naprawdę wiele błędów. Niestety nie wszystkie. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej korekty, zgłoś się do nas, chętnie pomożemy (kontakt).