Program do dodawania napisów to narzędzie, dzięki któremu łatwiej i szybciej stworzysz napisy. Rozpoznaje ona mowę zarówno z plików lokalnych, jak i zdalnych. Do tego używa sztucznej inteligencji, która jest bardzo skomplikowanym systemem.

Proces generowania napisów wygląda następująco:

  • wysyłamy nagranie w formie załącznika lub linka w aplikacji generującej transkrypcję;
  • aplikacja tworzy napisy.

Spis treści:

1. Program do dodawania napisów do filmu to niższe koszty
2. Program do dodawania napisów, a łatwość tworzenia napisów
3. Program do dodawania napisów – możliwość przetestowania
Program do dodawania napisów – podsumowanie

Ważne jest, aby taki program:

  • Obsługiwał jak największą liczbę platform z wideo (YouTube, Facebook, Vimeo, Google Dysk);
  • Pozwalał udostępnić projekt innej osobie;
  • Miał przejrzysty interfejs;
  • Edycję napisów wraz z możliwością przyspieszenia, zwalniania nagrania i prostym łączeniem napisów;
  • Pozwalał na wgranie napisów na twardo;
  • Konwertował liczby wypowiedziane słownie na daty i kwoty numerycznie;
  • Wstawiał interpunkcje.

Jeśli pracujesz w państwowej placówce, jak zapewne wiesz wszelkie filmy, które udostępnia Twoja instytucja, potrzebują napisów.

Dobry program do dodawania napisów ułatwia tworzenie napisów, oszczędza czas i pieniądze. W dalszej części dowiesz się, jak przekonać osobę decyzyjną do zakupu programu do napisów.

Program do dodawania napisów do filmu – 3 argumenty, które przekonają osobę decyzyjną

1. Program do dodawania napisów do filmu to niższe koszty

Program do dodawania napisów do filmu z pewnością zmniejszy koszty stworzenia napisów. Instytucja ma trzy możliwości stworzenia napisów:

  1. Wyznaczenie pracownika, który stworzy napisy ręcznie;
  2. Zlecenie wykonania napisów firmie zewnętrznej;
  3. Wyznaczenie pracownika, który dokona korekty automatycznych napisów.

Dwa pierwsze wyjścia są bardzo drogie i już wyjaśniam Ci dlaczego. 

a) Wyznaczenie pracownika, który stworzy napisy ręcznie

Jest dość ryzykowne. Stworzenie napisów wymaga odpowiedniego narzędzia, często skomplikowanego w obsłudze. Pracownik musi opanować sztukę obsługi takiej aplikacji. Oprócz tego niezbędna jest spora wiedza językowa oraz znajomość zasad poprawnego tworzenia napisów. Ponadto sprawne pisanie takich tekstów wymaga wprawy. Niewielu pracowników instytucji spełnia te wymagania.

Instytucja, delegując pracownika do ręcznego tworzenia napisów, naraża ją na duży koszt. Tworzenie napisy ręczne 1 godz. wideo zajmuje 5-10 godz. Pracy według Komisji Głuchych, Głuchoniewidomych i Słabosłyszących w Minnesocie (źródło). Dodatkowo taki pracownik może nie poradzić sobie ze stworzeniem napisów na czas. A to może poskutkować nałożeniem na kary na instytucję publiczną w wysokość 10 000 zł za naruszenie dostępności cyfrowej.

b) Zlecenie wykonania napisów firmie zewnętrznej

Jest to drugie wyjście, ale też bardzo drogie. Firmy tworzące napisy pobierają opłatę rzędu kilkuset złotych za godzinę nagrania. Dzięki Subtiled.com za napisy automatyczne dla godziny nagrania możesz zapłacić jedynie 47,40 zł netto.

c) Wyznaczanie pracownika, który dokona korekty automatycznych napisów

Jest to najlepsze rozwiązania kwestii napisów. Chcę Ci uświadomić jedną ważną rzecz. Piszemy na klawiaturze cztery razy wolniej, niż mówimy. Czas tworzenia napisów przez osobę niedoświadczoną to nawet 9 godzin. Natomiast Subtiled.com sam wygeneruje i rozstawi napisy w czasie. Korekta takich napisów dzięki narzędziu to jedynie 1,5 godziny. Czyli używając programu do dodawania napisów, zaoszczędzisz nawet 7,5 godzin! Tak krótki czas korekty jest możliwy, dzięki zastosowaniu szeregu funkcji. Te funkcje to m.in. szybkie dzielenie i łączenie napisów, przyśpieszanie odtwarzania, czy cofanie i powtarzanie zmian.

Program do dodawania napisów a pracownik instytucji
Program do dodawania napisów a pracownik instytucji

 2. Program do dodawania napisów, a łatwość tworzenia napisów

Intuicyjność to bardzo ważna cecha dla programu do dodawania napisów. Wielu klientów wychwala Subtiled.com za to, że jest tak łatwy w obsłudze. W instytucjach nierzadko brakuje osób z umiejętnościami technicznymi, a jeśli nawet są takie osoby, to często są one bardzo zajęte. Najczęściej więc tworzeniem napisów zajmują się pracownicy bez umiejętności technicznych. Dla takich osób świetnie sprawdza się właśnie Subtiled.com, ponieważ jest intuicyjny. Tak, że nawet osoby początkujące bardzo szybko uczą się obsługi tego programu do dodawania napisów.

 3. Program do dodawania napisów – możliwość przetestowania

Ostatni argument powinien ostatecznie przekonać Twojego przełożonego. Przekaż mu, że taki program można przetestować. Nie ma żadnego ryzyka. Można jedynie zyskać. Subtiled.com daje aż 30 minut do przetestowania!

Program do dodawania napisów – podsumowanie 

Program do dodawania napisów jest najlepszym rozwiązaniem dla instytucji publicznych. Używa on skomplikowanego silnika sztucznej inteligencji, by praca osoby tworzącej napisy była jak najprostsza.

Aplikacja generuje napisy w następujący sposób. Najpierw następuje wysłanie nagrania do serwerów generujących transkrypcję, a potem Subtiled.com konwertuje je na napisy. Najważniejsze zalety naszego programu do dodawania napisów to możliwość oszczędności czasu, pieniędzy. Dodatkowo dzięki Subtiled.com zrobisz to intuicyjnie oraz będziesz mógł przetestować 30 minut za darmo.

Już teraz wypróbuj Subtiled.com pod tym linkiem.